Saw: Legacy Plot Details Revealed; Tobin Bell om terug te keren

Een ding dat horrorfranchises aantrekkelijk maakt voor Hollywood-studio's is dat het genre niet noodzakelijkerwijs een groot budget vereist om effectief te zijn. Dat was het geval voor Saw, de bescheiden kleine horrorfilm van James Wan, voornamelijk over twee mannen die gevangen werden gehouden in een eenpersoonskamer, en de lengte die ze zouden overleven om te worden bedreigd door een maniakale gek met de bijnaam Jigsaw. Gemaakt voor iets meer dan $ 1 miljoen dollar, zou Saw wereldwijd meer dan $ 100 miljoen verdienen, en een franchise van 6 bescheiden gebudgetteerde vervolgjes voortbrengen. De serie als geheel - die inactief werd na Saw 3D: The Final Chapter uit 2010 - heeft tot nu toe bijna $ 900 miljoen wereldwijd verdiend.

Horror vervolgde ondertitels The Final Chapter hebben een track record van zelden daadwerkelijk de laatste inzendingen in hun serie, en de meeste fans wisten dat het slechts een kwestie van tijd was totdat Saw terugkeerde naar theaters voor meer vallen en chaos. Dat werd vorig jaar bevestigd, toen Lionsgate Saw: Legacy in gebruik nam, de 8e aflevering in de franchise.

Michael en Peter Spierig (Daybreakers) werden vervolgens aangesteld om het project te sturen, en nu heeft Bloody Disgusting de eerste plotdetails voor de film onthuld. Originele Jigsaw-acteur Tobin Bell is ook bevestigd om terug te keren.

"… Saw: Legacy zal beginnen met lichamen die in de stad verschijnen, die elk een unieke gruwelijke ondergang hebben ontmoet. Naarmate het onderzoek vordert, wijst bewijsmateriaal op één man: John Kramer. Maar hoe kan dit? De man die bekend staat als Jigsaw is al meer dan tien jaar dood. Of heeft een leerling de mantel van Jigsaw opgepikt, misschien zelfs iemand in het onderzoek?"

Ervan uitgaande dat de informatie correct is, bevestigt dit dat Saw: Legacy weer een vervolg zal zijn op de oorspronkelijke continuïteit van de serie, en geen reboot van de franchise. Een aspect dat zelfs enkele van Saw's tegenstanders hebben geprezen, is de strak gestructureerde plotcontinuïteit van de serie, waarbij elk vervolg altijd een manier vindt om zich te binden aan de films die ervoor kwamen. Dit druist in tegen andere horrorfranchises zoals vrijdag de 13e of Halloween die routinematig nieuwe films beginnen door gebeurtenissen uit eerdere te negeren. Het feit dat Lionsgate ervoor heeft gekozen om deze traditie zoveel jaren na The Final Chapter voort te zetten zal ongetwijfeld Saw diehards enorm bevallen.

Zoals hierboven vermeld, zal Tobin Bell ook terugkeren als Jigsaw. Men gaat ervan uit dat zijn personage opnieuw alleen in flashback-sequenties verschijnt, terwijl John "Jigsaw" Kramer stierf aan het einde van Saw III. Dat zijn de gevaren van het creëren van een schurk met terminale kanker. Helaas zijn andere opmerkelijke Saw-schurken - die beiden na zijn dood als 'leerlingen' voor Jigsaw dienden - detective Mark Hoffman (Costas Mandylor) en Dr. Lawrence Gordon (Cary Elwes) naar verluidt niet klaar om hun rol te hervatten. Aan de positieve kant betekent dit dat de oplossing voor het centrale mysterie in Saw: Legacy echt een verrassing voor kijkers moet zijn. Jigsaw zou het goedkeuren.

Saw: Legacy snijdt in theaters op 27 oktober 2017.